Menu
Arrin në 1500 numri i ekzaminimeve në skriningun për kancerin e qafës së mitrës

Arrin në 1500 numri i ekzaminimeve në skriningun për kancerin e qafës së mitrës

Para 3 muajsh ka filluar skriningu për kancerin e qafës së mitrës, përmes të cilit pacientet potencialisht të shëndosha kontrollohen si masë parandaluese ndaj sëmundjes eventuale. Deri sot janë ekzaminuar 1500 gra në Komunën e Prishtinës. Nga ky nu...

  1. Ekonomi
  2. Sport
  3. Kronikë
  4. Shëndeti
  5. Teknologji
Dështimi famëkeq i Qeverisë për "Kosovën C" dhe "Kosovën A"

Dështimi famëkeq i Qeverisë për "Kosovën C" dhe "Kosovën A"

Në konferencën e sotme u prezantua modeli i financimit të ...

Zvicra prin me investime në Kosovë

Zvicra prin me investime në Kosovë

260.7 milionë euro janë regjistruar si investime të huaja ...

Takime informuese për bizneset e vogla që dëshirojnë të përfitojnë nga grantet‏

Takime informuese për bizneset e vogla që dëshirojnë të përfitojnë nga grantet‏

Në Komunën e Prishtinës rreth 100 biznese do të përfitojnë...

Salih Bacaj zuri vendin e 3-të në bodybuilding New York‏

Salih Bacaj zuri vendin e 3-të në bodybuilding New York‏

Në garat që u mbajtën me 4 Qershor 2016 në New Y...

Zvicra dhe Shqipëria, dy fate të lidhura me Euro

Zvicra dhe Shqipëria, dy fate të lidhura me Euro

Me gjashtë lojtarë me origjinë shqiptare në ekip...

Euro 2016: Simbolika që përmbajnë emrat e lojtarëve shqiptaro- zvicerane

Euro 2016: Simbolika që përmbajnë emrat e lojtarëve shqiptaro- zvicerane

Çfarë kuptimi kanë emrat e lojtarëve me origjinë...

Zgjidhen Sportistët e Vitit për 2015 në Komunën e Prishtinës‏

Zgjidhen Sportistët e Vitit për 2015 në Komunën e Prishtinës‏

Mbrëmë, në ambientet e ndërtesës së re të Komunë...

Pafundësia e papërgjegjësisë

Pafundësia e papërgj…

Pas skandaleve të njëpasnjëshme në arsimin e Malis...

RrGGK dënon rëndë rastin e ngacmimit seksual të së miturës nga zyrtari komunal në Istog

RrGGK dënon rëndë ra…

Dje, sipas burimeve të Koha.net, u bë i njohur l...

Berna, emra shqiptarësh jo në listat e pastrimeve të parave në Zvicër

Berna, emra shqiptar…

Zyra për pastrimin e parave (MROS) raporton se j...

Vazhdon eksodi: Kapen 22 shqiptarë në kamion frigoriferi, synonin Britaninë

Vazhdon eksodi: Kape…

Policia franceze ka ndaluar rreth 22 klandestinë...

Propolis (Vlerat, rëndësia, përbërja, dhe përdorimi i propolist në mjeksi)

Propolis (Vlerat, rë…

(Droge e pasur me flavonoide) Propolis eshte ma...

Si rezultat i kësaj terapie, klienti humbet 6-7 kg në 10 seanca të plota dobësimi

Si rezultat i kësaj …

"Anila Kalleshi's Center" ofron një trajtim spec...

"Shëtitja e shëndetshme" tek Anila Kalleshi

"Shëtitja e shë…

GravitySlim është "shëtitja e shëndetshme" në sh...

Sheqeri - E vërteta e ëmbël

Sheqeri - E vërteta …

Nga Anila Kalleshi-dietologe Trupi njerëzor ësh...

4 NINJA presin lëvizjen tuaj!

4 NINJA presin lëviz…

Katër NINJA duan të nisen në mision – por, për t...

Shqipja në Beograd mungon, kurse në Gjenevë gjuhë zyrtare, në panairin ndërkombëtar

Shqipja në Beograd m…

"Shqipja ne Beograd mungon, kurse ne Gjenevë gju...

Trigonom lanson aplikacionin edukativ të radhës - “Numrat”

Trigonom lanson apli…

Për fëmijët nuk ka qenë asnjëherë më i lehtë dhe...

 Këta janë, sot për sot, smartphone-t më të mirë në botë

Këta janë, sot për …

19. BlackBerry Q10Nëse je ende i dhënë pas idesë...

Bota Shqiptare

Art & Kulturë

SELLENIZMI - Besimi që sundon Botën

08 December, 2016

SELLENIZMI - Besimi që sundon Botën

Për të praktikuar shkencën, artin, për të sajuar më në fund diçka interesant...

Një libër që prekë plagët më të dhembshme të trupit arbëror

08 December, 2016

Një libër që prekë plagët më të dhembshme të trupit arbëror

Romani "Imazh" i Dr Zef Mulaj-t: Të lexosh këtë libër, don të thotë të jetosh ...

Jetë në udhëkryq, e autorit Xhemal Gora

08 December, 2016

Jetë në udhëkryq, e autorit Xhemal Gora

Miq dhe mikesha! Ndjej një kënaqësi të jashtezakonshme per botimin e romanit ...

Aktivitet kulturor nga Klubi i Shkrimtarëve OENEUM - Tetovë

08 December, 2016

Aktivitet kulturor nga Klubi i Shkrimtarëve OENEUM - Tetovë

Në kuadër të aktiviteteve kulturore për vitin 2016, Klubi i Shkrimtarëve OENEUM-...

Përurohet libri, "Katër kongreset kombëtare për alfabetin e shqipes"

08 December, 2016

Përurohet libri, "Katër kongreset kombëtare për alfabetin e shqipes"

Në festat e Nëntorit: Përurohet libri, "Katër kongreset kombëtare për alfabeti...

Doli në qarkullim libri, "Hase J. Manaj, në udhët e jetës" (Monografi)

08 December, 2016

Doli në qarkullim libri, "Hase J. Manaj, në udhët e jetës" (Monografi)

Në gjurmët e një fisi me rrënjë në historinë e Labërisë Labëria – gërxhe e bri...

Bota Shpirtërore

Përkujtime

Ndahet nga jeta, Shaban Zmajli i Rosujës Ilire!....

05 December, 2016

Ndahet nga jeta, Shaban Zmajli i Rosujës Ilire!....

(Një "letër"ose bashkëbisedim, përmes Internetit) Nderim e kujtim - nga Murat...

Ndahet nga jeta shkrimtari dhe publicisti Bahri Myftari

30 November, 2016

Ndahet nga jeta shkrimtari dhe publicisti Bahri Myftari

Me hidhërim të madh lajmërojmë se sot më 11 nëntor 2016, u nda nga jeta shkrim...

Horroskopi për vitin 2014 - 2015

***** Lexo -- Libra Shqip -- Kliko në foto *****

Flora Peci - Kosova e kullave të heshtura Brahim Avdyli - Vetëvrasja e një poeti - Dramë Televizive Adem Zaplluzha - Ajo nuk erdhi sonte Mimoza Agalliu - Shtatorja e kurorës Dr. Sc. Hamdi Mediu - Kontributi i Nexhmedin B. Sezairit në organizatën Nacional Demokratike Shqiptare

Ismet Jonuzi - Krosi - Golgota Shqiptare (Pjes 1) Skënder Hushi - THOTI I pavdekshëm na zbulon Atlantidën James W. Pandeli - Oh Shqipëri, Shqipëria ime e mjerë.... Arben LLalla - Demografia e Viseve Shqiptar në Greqinë e Veriut Jakov Milaj - Raca Shqiptare

Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin

Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin

Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin

Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin

Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin

Autor të ndryshëm