Menu
Display # 
Title
Dështimi famëkeq i Qeverisë për "Kosovën C" dhe "Kosovën A"
Zvicra prin me investime në Kosovë
Takime informuese për bizneset e vogla që dëshirojnë të përfitojnë nga grantet‏
100 biznese të vogla do të përfitojnë nga nënshkrimi i marrëveshjes midis Komunës së Prishtinës dhe organizatës “Help”‏
AAB organizoi tryezën në temën "Trendet aktuale ekonomike në Kosovë"
Prezantimi i gjendjes së punëtorëve në kompanitë e ndërtimit‏
Kryetari Ahmeti priti në takimi kryetarin e Odës Ekonomike të Kosovës, Safet Gërxhaliun
Biznesmenët shqiptar në Zvicër: Nuk investojmë në Kosovë pa ç’rrënjosjen e krimit dhe korrupcionit
ARD: Ku shkuan miliardat e derdhura në Kosovë?
Bruksel, Hahn: Varfëria, kriza ekonomike dhe sociale në Kosovë shkaktare e ekzodit
Nesër ne Davos-in e “bardhe” dhe të blinduar fillon Forumi Ekonomik Botëror
Frangu i Zvicrës (i fortë) gati një me një me Euron
Shitësit e pronave në krizë
Privatizimi shkatërroi industrinë prizrenase
Ngërçi politik zvogëlon investimet e huaja
Ekonomia shqiptare po ringjallet
Kosova e Shqipëria synojnë marrëveshje për pensionet
Abdixhiku: 100 e pak ditë deri në 'mbyllje të shtetit'
Promovohen prodhimet vendore nëpër Evropë
Sektori privat nuk respekton të drejtat e punëtorëve
Donatorët e shpëtuan Gjakovën nga falimentimi
S’ka zgjidhje për kartonin e gjelbër
Rahoveci, vend i rrushit dhe perimeve
Shkolla 700 mijë euro po shkatërrohet ende pa u hapur
Pagat dhe pensionet janë të sigurta, garanton ministri i Financave
Kosova do të përfitojë 645.5 milionë euro nga Bashkimi Evropian
Panairi ndërkombëtar i agrobiznesit, ushqimit dhe pijeve 'AGROKOS 2014' së shpejti në Prishtinë
Bizneset rrezikojnë falimentimin për shkak të gjendjes me rrymë
Granada mikpritëse e Konferencës së Parë për Turizmin Hallall
Pejë: Prodhimi ka nevojë për blerës
KEK-u në krizë, Kosova në terr
Kosova me standardin më të ulët jetësor në rajon
Nëntoka e Kosovës vlen 7.6 miliardë euro
Vazhdon lufta për fiskalizimin e naftëtarëve
8 mijë të diplomuar, në lista të punëkërkuesve
Birra Peja, tatimpaguesi më i madh në Kosovë
'Vala' nuk lëshon kuponë fiskalë
Çdo cent i qytetarëve do të shkojë në investime
Shtrenjtimi i rrymës, 'largon' bizneset nga Kosova
Ish punëtorët e 'Tregu'-të në javën e katërt të protestave
Plot ankesa për fryrje faturash
107 ditë grevë, nuk heqin dorë
Pastrohet lumi nga mbetjet kancerogjene
7 milionë euro për mbikëqyrje të punimeve
ZRRE-së i jepet ultimatum për të anuluar vendimin për çmimin e rrymës
Hashim, po e falimenton shtetin!
Oda Ekonomike kërkon uljen e çmimit të energjisë elektrike
KOSID-i kërkon anulimin e vendimit për tarifat
Shpërthim i korrupsionit në KEK
Kur Evropa sheh produktet 'Made in Kosova'

Autor të ndryshëm