Menu
Display # 
Title
Info: Këshilli i Mësimit Plotësues në Gjuhën Shqipe në Bavari
Çmimi letrar "Ibrahim Rugova" - Edicioni i tretë 2017
Shoqëria "Lëvizja", në shenjë respekti për Heroin e Kombit, Ahmet Haxhiu, organizon homazh pranë varrit të tij
Ekspozitë: Post-Mortem - Jeta Kalaveshi
Në Mynih të Gjermanisë mbahet kuvendi themelues për mësimin plotësues në Gjuhën Shqipe
Ftesë: Promovohet Libri mbi Politikën e Sigurisë së BE-së në Ballkan i autorit Hamdi Reçica
Klubi letrar Martin Camaj ju mirëpret në "Pranvera poetike"
Ndërron jetë, në moshën 72 vjeçare, Profesor Doktor, Skënder Skënderaj‏
Shpallje për konkurs letrar: “Ku vajti Derrkuci i Orvellit?”
Sot dolën nga shtypi botimet më të reja të librave të autorit Nehat Jahiu
Ftesë: BKASSH në Rosenheim feston pavarësinë e Kosovës
Në Scharbeek të Brukselit u hap Shkolla Shqipe
Ftesë - Akademi përkujtimore kushtuar dëshmorëve të parë të UÇK-së "Zahir Pajazitit, Hakif Zejnullahut dhe Edmond Hoxhës"
Letër përshëndetëse urimi, djalit tonë të dashur, Sazan Egriu me rastin e 49-vjetorit të lindjes
Në Universitetin e Graz-it të Austrisë promovohet libri më tronditës në Historinë botërore
13 vite plot sukses Salloni XHANI
Ftesë: Nimfa Hakani promovon “Pacientja 101”
Ftesë: Akademi dhe Manifestim Poetiko-Letrar
Njoftim për prindërit dhe nxënësit e shkollës Shqipe në Rosenheim
Telegram ngushëllimi - Familjes së veprimtarit, atdhetarit të paepur Zeqir Gërvalla
Ftesë: Mustafë Krasniqi, promovon dy vepra
Ftesë: Hapen Shkolla Shqipe në Rosenheim dhe Wasserburg
Familja e Nusret Kaloshit ka nevoj për ndihmë
Njoftim: Mbrëmje Festive-Kulturore dhe Familjare me rastin e 137-vjetorit të themelimit të Lidhjes Shqiptare të Prizrenit
Ftesë: Harallamb Kota promovon librin “ILIRIA, Atdheu i parë i shqiptarëve”
Njoftim për të pame - Mustaf (SYL) Demaj
Njoftim për të pame (Familja Mustafi)
Njoftim për të pame (ILona Fazlija)
Kërkohet ndihmë urgjente për Ramil Aliun
Letër përshëndetëse urimi, djalit tonë të dashur, Sazan Egriu me rastin e 48-vjetorit të lindjes
Ftesë - Akademi përkujtimore kushtuar vëllezërve Gërvalla e Kadri Zeka
Shqiptar kudo që jetoni e veproni - Urime viti i ri 2015
Njoftim për të pame (Sanije Zuka)
Njoftim për të pame, Zenel (Sejdi) Osmanaj
LKSHM ngushëllon Familjen Haziri
Urime dhe Gëzuar Festa e Fitër Bajramit
VV: Urime Fitër Bajrami!
Njoftim: Koncerti 'Muzika... një urë në mes popujve'
Njoftim për të pame (Tahir Krasniqi)
KosovariMedia ju uron muajin e bekuar të Ramazanit
Në vend të përkujtimit për Veprimtarin Brahim Hoti
U nda nga Jeta 'Hajriz (Halim) Demaku'
Turnir sportiv tradicional në Pfaffenhoffen
Koncert Humanitar për klubin sportiv 'FC Kosova' në Mynih
Njoftim për të pame (Zenel Jashari)
Ka ndrruar jetë Zenel Jashari, mërgimtar i shumëvuajtur
Shoqata Kulturore Atdhetare 'Labëria' vlerëson Birçe Haskon, Moikom Zeqon dhe Agim Çirakun
Info: Promovim i Librit me përkushtime poetike kushtuar heroit Sali Çekaj
Washington: Thirrje për Demonstratë
Doli në shitje libri më i ri '1000 THËNIE' i h. Jakup Asipit

Autor të ndryshëm