Menu
Display # 
Title
Intervistë me themeluesin e "Win or Win Communications" Julian Zyla
Soren Jessen-Petersen: Kosova ta ndryshojë klasën politike!
Veneta Çallpani: Në librin "Rikthimi" bëhet fjalë për Çamërinë
Çobo Skënderi: Më 29 nëntor të vitit 1959, në qiellin e Tiranës fluturuan për herë të pare Mig-19
Ardian Kadriu: Mjeshtri i Skulpturës dhe Skenës
Genta Taraj: Ka ende ekspertë që diagnostikojnë në mënyrë empirike
Mesazhet e personalitetit Aristidh Kola
Xhelal Zejneli: Qeveria e Zaevit dhe sfida shqiptare
Erzen Rrustemi: Integrimi vjen më shpejt përmes sportit
Et'hem Ruka: Gabimi më i madh i Edi Ramës
Pashk Gjoni: Historia e Mirditës ka qenë dhe është një Besëlidhje Malësore me nderin, lirinë, besimin në Zot, në mbrojtje të atdheut e të familjes
Ermir Cani, një ambasador i kulturës shqiptare
Behide Hasanaj: Dëshiroj shumë që, të gjithë, ta duam dhe ta respektojmë njëri-tjetrin
Roland Gjoni: Partitë shqiptare po shndërrohen në Degë të VMRO-së DHE LSDM-së
Intervistë ekskluzive me prof. Ibrahim Egriu
Mark Juncaj: Kurimi i vartësisë së alkoolit
Ismet Krasniqi (Lala) - Jam krenar që i takoj kombit shqiptar dhe e mbaj krenarisht plisin e bardhë (II)
Ismet Krasniqi (Lala) - Jam krenar që i takoj kombit shqiptar dhe e mbaj krenarisht plisin e bardhë (I)
Niko Kotherja: Muzeu Kombëtar i Arsimit është vendosur në godinën ku u hap shkolla e parë shqipe
Islam Alijaj dhe David Siems: "Akoma shumë veta vazhdojnë të mbesin jashtë kujdesit shoqëror"
Fehmi Hajrullahu: Në ilegalitet shfrytëzonim lidhjet e forta shoqërore dhe ato familjare
Patricia Hill Collins: T'u japim hapësirë grave kosovare që të përdorin talentin e tyre
Heset Ahmeti: Flamuri dhe gjuha dy simbolet tona
Mevlud Buci: Në 46 vjet mësova shumë, punuam me idealizëm, por dhe u zhgënjyem
Petrit Vasili: Reforma në drejtësi, do maturi, qetësi, racionalitet dhe dialog
Musa Ulqini: Të kërkosh zgjedhje të parakohshme në këto kushte është njësoj sikur të kthehesh 25 vite pas
Saimir Maloku: Ju tregoj rrëzimin e monumentit të diktatorit komunist më 20 Shkurt, 1991
Sabina Elmazaj: Varfëria që pllakosi në Selenicë më detyroi të emigroja
Genta Taraj: Trajtimi i specializuar i çrregullimeve gjuhësore në Shqipëri lë ende shumë për të dëshiruar
Rolanda Limani: Shoqata “12 qershori" mban një emër të madh përkujtimor, hyrjen e forcave të NATO-s në Kosovën tonë
Dritëro Agolli: Pse s’jam dakord me Qosen dhe Kadarenë
Shkëlzen Gashi: i papranueshëm anti-osmanizimi në tekstet tona të historisë
Ernest Jakova: Lufta Nacional-Çlirimtare e popullit shqiptar është zhvilluar në kuadrin e Luftës Antifashiste të Koalicionit Anglo-Sovjeto-Amerikan
Hasan Qyqalla: le ta vazhdojmë përkrahjen, mbështetjen dhe përparimin e letërsisë, kulturës dhe artit tonë kombëtar....
Lekë Gjoka: Sot ka shumë poetë mitomanë dhe plagjiaturistë
Albin Kurti: Serbia plane për aneksimin e "Trepçës", Tirana dhe Prishtina zyrtare të zbrapsur
Hysen Gega: Në janar 1981, Jusuf Buxhovi më mori në pyetje në sekretariatin e Prishtinës, në prani të UDB'ashlëve Mehmet Lumi e Lorenc Selmani!
Olsi Jazexhi: Kombi Shqiptar u krijua nga Perandoria Osmane
Xhiliola (Ola) Lamaj: Një libër në bibliotekën tuaj, është një thesar, që do t'u vlejë shumë!
Mustafë Krasniqi: Në hapjen e mësimit plotësues të gjuhës shqipe, kam pasur përkrahje sikurse institucionale po edhe nga bashkëatdhetarët mërgimtarë
Hasan Qyqalla: LKSHM është shumë kompakte dhe e harmonizuar
Augustin Giordano: Rrënjët tona janë këtu, degët nëpër botë hodhën shtat
Kiço Mustaqi: Ushtria pa pasur ligj, nuk mund ta zbatojë urdhrin për kalimin në gjendje të jashtëzakonshme
Bujar Kore: Filmimet e mia i kanë televizionet private por emri im nuk duket askund
Ismet Haxhiaj: Letërsia në socializëm ishte shumë herë më e motivuar edhe pse ishte rreptësisht e kontrolluar
Mustafa Bakiasi: Pala greke na provokonte shpesh, por ne tregonim kujdes
Puntorie Muça-Ziba: Shqiptarët në Maqedoni burgoseshin për një fjalë goje dhe nga burgjet dilnin të gjymtë ose nuk dilnin fare
Enver Bytyçi: Serbia dhe qeveria e Beogradit përkrahin çdo akt destabilizues
Ilirjan Dhima: Vota e emigranteve një e drejtë kushtetuese, qeveria nuk është gati për 2017-n
Vitore Stefa Leka: Samiti, një nismë e qeverisë shqiptare që duhet përshëndetur

Autor të ndryshëm