Menu
Display # 
Title
Hapen edhe dy laboratore të reja
Bavari: Takim i këshillit të mësimit plotësues në gjuhën shqipe dhe formimi i komisioneve-grupeve punuese
SHBA dhe BE kërkojnë njohjen e dinjitetit të shqiptarëve të Maqedonisë
Reagim - Lidhja Demokratike e Kosovës Dega-Klinë
Dorëheqja nga funksionet, është detyrim moral, dhe ligjor!
Arrestohet aktivisti Flamur Arifaj
Ambasadori francez, Didier Chabert: "Nuk u kërkua demarkacioni i kufirit me Serbinë sepse do të ishte jorealiste"
Me shpifje e trillime, nuk ndalet reforma
Çerdhet me bazë në komunitet, sukses në zgjidhjen e nevojave të Prishtinës
Kundër klaneve të pushtetit në UP dhe vendimeve absurde të tyre
Përzgjedhen 50 familje që do strehohen në banesat e Komunës
Prezantohet projekti i ri për mirëmbajtjen e ndërtesave kolektive
Dhurohet gjak, në përkujtim të të rënëve
“Teleperformance” zgjerohet në Prishtinë
Hysni Mjeku, rizgjidhet për herë të tretë kryetar i degës së PDK-së në Kastriot
Një delegacion nga Austria viziton Komunën e Prishtinës
“Tech4Good“ Fondacioni Metamorfozis dhe Microsoft ndihmojnë sektorin civil në transformimin dixhital
Hapet Qendra e Mjekësisë Familjare në Qendrën e Studentëve
Qytetarët besojnë në Komunën e Prishtinës
Nisin vizitat sistematike - arrihet përfshirja e të gjithë nxënësve të klasave I-IX
Gazetarja Arbana Xharra e quan Shqipërinë kotec, ndërsa aktivistin nga Tirana milic të Sheshelit
Nënkryetari Dardan Sejdiu pret në takim përfaqësues të State Department-it për demokraci dhe të drejta të njeriut
Urime 7 Marsi!
Tash hyjmë në një fazë të re, kjo është zgjidhja e vetme për shqiptarët dhe Maqedoninë
Ismet Hebibi krijon parti të re, thotë se do ta bëjë Kosovën Zvicër!
Drejt zgjidhjes së problemit me ujë të pijshëm
Për nxënës të shëndetshëm
Ta shfrytëzojmë transportin publik
Komuna e Fushë Kosovës ndalon qasjen në dokumente publike për t`i fshehur gjurmët e korrupcionit
Kryetari, Shpend Ahmeti viziton Këshillin e Bashkësisë Islame të Prishtinës
U hap çerdhja e re për fëmijë, në lagjen Sofali
Bilall Kasami: Jo vetëm që parlamenti do të flet shqip, por do ta definojmë edhe Maqedoninë shqiptare
Drejtori i Kulturës, Besart Vllahinja vizitoi Shoqatën e të Verbërve
Kryetari Shpend Ahmeti pret në takim përfaqësuesen speciale e BE-së në Kosovë, Nataliya Apostolova
Dërguti flet në Strasburg për antikolonializëm
Drejtoria e Kadastrit në Prishtinë, shembull për komunat tjera
Nënshkruhet marrëveshja e bashkëpunimit në mes të Rrjetit të Kosovës për Arsim dhe Punësim
Mbahet Mbledhja e Këshillit Komunal të Sigurisë në Bashkësi
Faik Krasniqi: Po ta kishim shfrytëzuar miqësinë me Amerikën për interesa shtetërore!
Kolegji AAB nderoi me Çmimin Ndërkombëtar për të Drejtat e Njeriut, ish – ambasadorin e OSBE-së, William Walker
Autobusët e rinj ekologjikë në shërbim të Prishtinës, kryeqytetit të Kosovës
Formohen organet udhëheqëse të komunës së Gucisë
Shpallet gjendje e jashtëzakonshme në Prishtinë për 48 orët e ardhshme
Komuna e Prishtinës ka zgjedhur sportistin e vitit
Premtimet e pa realizuara të Lutfi Hazirit
Dështimet e qeverisjes komunale në Fushë Kosovë
Dështimet dhe keqpërdorimet e Gazmend Muhaxherit
Komuna e Prishtinës po ndërmerr masa për zbutjen e vlerave të ndotjes së ajrit në qytet
Mjedrat e Sfarqës që po e "helmojnë" Ferizajn
Republika e Kosovës bëhet pjesë e Serbisë në fushën e telekomunikacionit

Autor të ndryshëm