Menu
Display # 
Title
Lëvizja i fton gratë për zgjedhjet e brendshme
Lëvizjes i bashkohen Xhevat Bislimi dhe Bajram Ajeti‏
Në Kolegji AAB u mbajt konferenca në temën “Familjet, jetë e shëndetshme dhe e ardhme e qëndrueshme”
Institucionet komunale të Plavës mirëpresin Ferrajt
Instituti Gjeologjik i Kroacisë prezantoi raportin e hulumtimit mbi rrëshqitjen e dheut në Arbëri‏
Rruga ta ketë emrin që dëshirojnë qytetarët, e jo zyrtarët‏
Nisma për Kosovën në evropë, mban kuvendin zgjedhor në gjermani
Komuna e Prishtinës e fiton çmimin "ICT Awards" për shërbimet publike‏
Deputetët gjermanë në vizitë në Komunën e Prishtinës
Nisma për Kosovën, në disa shtete të evropës, ka emëruar përfaqësuesit e saj
Kosova ende pa Oda funksionale të profesionistëve shëndetësor‏
Raporti i “Freedom House” lavdëron qeverisjen në Komunën e Prishtinës nga Kryetari, Shpend Ahmeti‏
6 vjet SKV
Gjenerali serb rikthehet në vendin e krimit
Qeveria servile ndaj Serbisë rikonfirmon dëbimin e aktivistëve nga Shqipëria
Aktvendimi i Gjykatës Kushtetuese – absurd, kontradiktor, i pabazë
VV: Harta e Murat Mehës dëshmon se Kosova po humb territor
Zgjedhja e rektorit, regres për UP-në
VETËVENDOSJE! nuk pranon rikthimin e UNMIK-ut‏
Spahiu: Shqipëria nuk ndryshoi, as me grushtin, as me 2 gishta, por as me gishtin e ‘frroços’
Pretendimet se Komuna e ka shkelur ligjin janë tendencioze dhe të pasakta‏
Kadri Gërvalla caktohet Koordinator i Nismës për Kosovën për Evropë
Studentët shqiptarë në Berlin organizojnë një pritje publike për DioGuardin
Liri për aktivistët
Arrestohet në vendin e tij të punës Drejtori i Inspeksionit në Komunën e Prishtinës, Xhelal Sveçla
Fshehja e dokumenteve publike, është fshehje e korrupsionit‏
Numri i të papunëve po rritet‏
RrGGK reagon kundër ngacmimit seksual të së miturës nga deputeti Bekim Muja
Lulzim Basha pritet në takim nga Kryetari Shpend Ahmeti‏
E paprecedent! Ndalohet në komisariat avokati se shkon të mbrojë klientin!
Faik Krasniqi: Arrestimit i Kreshnik Spahiut, ka për qëllim persekutimin e tij dhe të AK-së!
Nuk i lejojnë librat tanë, nuk i pranojmë prodhimet e tyre
Ata na frikësohen sepse nuk po iu frikësohemi‏
Peisazhi i Mbrojtur "Gërmia"-projekt i përbashkët i Komunës së Prishtinës dhe WWF Adria
Serbia neomillosheviqiane i ndalon tekstet shqip shqiptarëve‏
AK, Spahiu mesazh politikës kosovare: Nacional-komunizmi e anti-amerikanizmi po i vë flakën Shqipërisë Veriore
21 deputetët që ndryshuan mendje për Thaçin president
Përfundon faza e dytë e konkursit për kompleksin "Kodrina"‏
Gjyqi politik i zgjat paraburgimin aktivistëve të Lëvizjes VETËVENDOSJE!
Kryetari Ahmeti pret në takim Ambasadorin Kanadez në Kroaci, Daniel Maksymiuk‏
Ministria e Financave po e bllokon qëllimisht kredinë për autobusë urbanë që 7 muaj‏
Qeveria po gjen shkaqe të paqëndrueshme për ta arsyetuar bllokimin që po ia bën projektit të autobusëve të Trafikut Urban në Prishtinë‏
Dekani i fakultetit Juridik Muhamet Kelmendi, kujton Kadri Veselin për shkeljet që i bënë në detyrë si Kryetar i kuvendit
Reagim kundër trajtimit të deputetes Albulena Haxhiu (Video)
Dhuna ndaj deputetëve u bë me urdhra të këtij pushtetit kriminal
Kjo që po ndodh nuk është sundim i ligjit por zullum i Maliqit
Milano, shpërthen protesta KuqeZi para konsullatës shqiptare kundër qeverisë Rama
Vazhdojnë arrestimet e aktivistëve të VETËVENDOSJE!-s‏
Amasadori i Norvegjisë viziton QKMF-në në Prishtinë‏
Bujqit i bashkohen protestës së 17 shkurtit

Autor të ndryshëm