Menu
Display # 
Title
Ta shfrytëzojmë transportin publik
Komuna e Fushë Kosovës ndalon qasjen në dokumente publike për t`i fshehur gjurmët e korrupcionit
Kryetari, Shpend Ahmeti viziton Këshillin e Bashkësisë Islame të Prishtinës
U hap çerdhja e re për fëmijë, në lagjen Sofali
Bilall Kasami: Jo vetëm që parlamenti do të flet shqip, por do ta definojmë edhe Maqedoninë shqiptare
Drejtori i Kulturës, Besart Vllahinja vizitoi Shoqatën e të Verbërve
Kryetari Shpend Ahmeti pret në takim përfaqësuesen speciale e BE-së në Kosovë, Nataliya Apostolova
Dërguti flet në Strasburg për antikolonializëm
Drejtoria e Kadastrit në Prishtinë, shembull për komunat tjera
Nënshkruhet marrëveshja e bashkëpunimit në mes të Rrjetit të Kosovës për Arsim dhe Punësim
Mbahet Mbledhja e Këshillit Komunal të Sigurisë në Bashkësi
Faik Krasniqi: Po ta kishim shfrytëzuar miqësinë me Amerikën për interesa shtetërore!
Kolegji AAB nderoi me Çmimin Ndërkombëtar për të Drejtat e Njeriut, ish – ambasadorin e OSBE-së, William Walker
Autobusët e rinj ekologjikë në shërbim të Prishtinës, kryeqytetit të Kosovës
Formohen organet udhëheqëse të komunës së Gucisë
Shpallet gjendje e jashtëzakonshme në Prishtinë për 48 orët e ardhshme
Komuna e Prishtinës ka zgjedhur sportistin e vitit
Premtimet e pa realizuara të Lutfi Hazirit
Dështimet e qeverisjes komunale në Fushë Kosovë
Dështimet dhe keqpërdorimet e Gazmend Muhaxherit
Komuna e Prishtinës po ndërmerr masa për zbutjen e vlerave të ndotjes së ajrit në qytet
Mjedrat e Sfarqës që po e "helmojnë" Ferizajn
Republika e Kosovës bëhet pjesë e Serbisë në fushën e telekomunikacionit
Arrin në 1500 numri i ekzaminimeve në skriningun për kancerin e qafës së mitrës
Faik Krasniqi: "Zonja Brovina, nuk duhet të hidhërohesh vetëm pse u rrëzove ti nga dardha"
Konkursi i ri, problemet e vjetra në sektorin e arsimit në Malishevë
Skënder Hyseni t’i ndalë menjëherë deportimet nga Kosova
Deklaratë e LEUSH (Lobi Euro-Atlantik Shqiptar) Freiburg-Gjermani
Alarmante: Deputeti i Kosovës, Zafir Berisha, gabime të tmerrshme gjuhësore brenda një teksti të vetëm!
Mehmet Kraja, spiun i UDB-së (dokument)
Pasuria e Kosovës as nuk falet, as nuk vidhet
Drejtori i Inspeksionit, Xhelal Sveçla jep dorëheqje (Video)‏
Votoni reformën ose largohuni!
Apel gjithë Semi-Maturantëve Shqiptar, regjistrimet e tyre ti bëjnë në paralelet në Gjuhën Shqipe
Vazhdimi i misionit të EULEX-it, heqje dorë nga drejtësia‏
Takime në Bundestag me deputetë dhe zyrtarë të lartë të SPD-së‏
Marrëveshjet e dëmshme do t’i kundërshtojmë edhe më fuqishëm‏
Pas tragjedisë së djeshme, ende nuk ka llogaridhënie‏
Koalicioni AAK-LB - Koalicion i dëmeve‏
A e ka korrigjuar më në fund emrin e nënës në Gjendjen Civile, zonja Berisha?
Rrënohet pjesa pa leje e objektit "Alko Impex" në rrugën "Ndue Përlleshi"‏
Prezantohen projektet "Open data" dhe Raporti i Ndotjes së Ajrit‏
Shembja e dheut në Korishë mund të jetë fatale për banorët‏
Kryetari Ahmeti dhe Drejtori Vitia ndjekin nga afër vizitat mjekësore të fëmijëve‏
Dega e Lëvizjes "Vatra", shndrrohet në Lëvizje Qytetare "LUGINA" (LQL)
Në Presidencë për përgëzime
Festivali Femart fillon së shpejti!
Nga Tribuna: “Ura mbi Ibër”‏
Për 397 ditë Ministri Hoti po i bllokon 51 autobusë urbanë për Prishtinën
U shënua Dita Ndërkombëtare e Familjes‏

Autor të ndryshëm