Menu
Display # 
Title
Me tritol e mashtrime marramendëse erdhi ne pushtet Edi Rama
Arsyet pse "Rilindja" Socialiste duhet të ndëshkohet me 25 Qershor 2017
Mirazhe të jetës shqiptare
Shoqëria shqiptare dhe pluralizmi shqiptar
I Madhi Profesor Isuf Luzaj, Njeriu që nuk vdes kurrë
Zgjedhjet në Republikë të Kosovës dhe në Republikë të Shqipërisë dhe reflektimi në Luginë të Preshevës
Diferenca e PD-së dhe Flamur Hoxhës me kundërshtarin politik duhet të shpërblehet me vota
Flamur Hoxha rikthimi i shpresës te fitorja
A e dimë se kush na ka lënë në këtë gjendje të mjerueshme në Komunën e Likovës?!
Dekriminalizimi i politikës shqiptare, edhe për krimet, shkeljet e ligjeve e kushtetutës, korrupsionin, kontrabandës brenda Shqipërisë
Në mënyrë që reformat arsimore të funksionojnë në Shqipëri...!
Humbja e pritur e LDK-së
Kosova votoi për një Politikë të Re dhe për një Kryeministër të Ri
Albanomaqedonia
Rreth emërtimit të shoqatës sonë dhe lakadredhjet e personave të caktuar
Lidhja e Prizrenit historia e madhe e kombit shqiptar
Gënjeshtrat groteske dhe provokimet e ndjeshme të Xhavit Halitit
Çfarë ndodhi gjatë zgjedhjeve në Kosovë?
Arsimin që sa më parë duhet ta çlirojmë nga prangat e politikës dhe kuadri i dobët arsimor
Pse edhe sot kjo “neglizhencë” anti-Kosovë nga elita politike e Tiranës
Kur AAK-ja kërkonte hetimin e SHIK-ut, që sot ka rënë në gjirin e saj dhe LDK-ja që bënte avokatin e SHIK-ut
Në lashtësi ndryshe, sot ndryshe, por pazari vazhdon
Koalicioni i bandave të krimit vrastar dhe hajnisë zyrtare - të ndalohet me ligj!
Mos votoni për kriminelët dhe hipokritët, votoni për ndryshimin!
Deputeti im Flamur Hoxha
Mbi shfaqjen e dhunës në edukim
Zgjedhja e Zgjidhjes
Problemi më i madh sot për shqiptarët është politika dhe partitë politike
Avdulla Hoti dhe planet e tejdukshme të LDK
Ku e marrin forcën krerët kriminelë të PDK-së dhe të AAK-së, për të sfiduar miqtë tanë ndërkombëtarë?!
Realiteti politik në Kosovë - Ndryshimi i klasës kriminale politke
Do të votojë kundër teje....
Paralele historike dhe mediatike shqiptare
Argumentimi i liderit Kosovarë dhe politikat
Komentim i aktakuzës së prokurorisë ndaj Shefqet Krasniqit
Kërcënimi më i madh Shqipërisë dhe Kosovës u vjen nga politikanët (I)
Komuniteti i Luginës e ka të domosdoshme një Lëvizje politike në Kosovë
Një shoqëri e çoroditur me elementë të brishtë sigurie
Përse PS e Shqipërisë me 25 qershor, duhet të jetë forca fituese e vetme e këtyre zgjedjeve
Rreth krahut, të bashkuar
Dhuna mendore dhe paturpësia e shkaktarëve të saj
Lufta për pushtet apo koalicioni i frikës
Respekt për arsimin Shqiptar!
Kastriot Myftaraj mbron vetëm të vërtetën
Arsimi Shqip po shkon në një gjendje të pakontrolluar!
Maji i lavdisë së Bardhyl Osmanit, për Kosovën Lindore
Kjo vetëdije merr gjëmba nga pikëpamjet më radikale
Skënder KAPITI i kishte parashikuar zgjedhjet e parakohshme në Kosovë si të pashmangshme
Demokracia në paralele
Politika e BE-së, si dhe partitë e demokracia në Shqipëri e Kosovë kanë dështuar

Autor të ndryshëm