Menu
Display # 
Title
Shqiptari, dje emigrant sot personalitet i suksesshem në mesin e 100 zviceranëve
Protesta ishte e suksesshme
Abetarja 63 vjeçare e familjes Uksmajli
U mbyll me sukses edicioni i tetë i Manifestimit tradicional "Ditët e AAB-së, 2015"
Qytetarët e Komunës së Prishtinës bëhen me vetëshërbim digjital‏
Në “Ditën e Çlirimit të Prishtinës”, bëhen homazhe dhe zbulohet pllaka e zyrës së parë politike të UÇK – së‏
10 Qershor 1878 - Lidhja Kombëtare Shqiptare e Prizrenit
Komuna e Prishtinës me plane dhe projekte konkrete për personat me nevoja të veçanta
Një shekull pas largimit të turkut, Kosova edhe sot me mijëra analfabetë, varfëri…
“Grupi i Kumanovës”: Qëllimi ynë, lufta për të drejtat e shqiptarëve
Exklusive: Plani i grupit kosovar ka qenë të sulmohet kazerma në Kriva Pallankë!?
Tribune de Genève: Kumanova viktimë e diskriminimit dhe spionazheve
Serbët gënjejnë! Ja dëshmi nga historianët serbë se shkiet janë të huaj në Beograd dhe ballkan!
Dita Ndërkombëtare e Fëmijëve festohet edhe në Guci
Behxhet Shala: Gjendja e fëmijëve në Kosovë nuk është e mirë
Shpend Ahmeti: Shtetndërtimi dhe bashkimi janë dy porositë që na la Ismail Qemali‏
UÇK: Do t’i godasim strukturat shtetërore në Maqedoni
Para 25 vitesh: Nga turri i policisë serbe të gjithë ikën, pos këtij burri nga Presheva
Nga 168 komuna në Serbi, popullata e tri komunave shqiptare me rroga më të vogla?!
Edhe nga Lugina e Preshevës, dezertorë e spiunë «veteranë të luftës”?!
Apel urgjent për ndihmë materiale
Thaçi, Mustafa dhe Jahjaga mund të akuzohen për spastrime etnike në Kosovë
TV Zviceran: Kosova, një vend i shkretë. Rreth 100.000 kosovarë lanë vendin në javët e fundit
Serbëve ua dorëzuan armët dhe ia mbathën
Kryeqytet, pa tualet publik
70 vjet nga masakra e Tivarit
Këta janë 135 dëshmorët e kombit që nuk u njihet statusi i dëshmorit
Demaçi: Demonstratat e 1981 në Kosovë shpërthyen kundër shtypjes serbe, “pokraincave” të Vllasit dhe për Republikë!
Rritet numri i muslimanëve në botë, rritet Meka. Ja projektet e reja për zgjerim e saj
Emri dhe origjina shqiptare ia shpëtuan jetën
Jahjaga, presidentja më e kritikuar në botë?!
Mbi 100 aeroplanë me protestuesë nga vendet e BE-së drejt Prishtinës gjatë këtij muaji
Komandanti i UÇPMB, liderëve të Preshevës: O m..a, zbatoni Referendumin e marsit “92 ose na i ktheni pushkët që na i muarët!
Pas 23 vjetësh, liderët e Preshevës nuk din çfarë duan, herë Autonomi në Serbi e herë bashkim me Kosovë
72 vjeçar n’azil, nga Qeveria rezil
Misionarët e krishterë në Kosovë dhe arsyet e “Konvertimit” të muslimanëve Kosovarë!
Zekeria Cana ky kolos i Historigrafisë sonë Kombëtare
Xhamia e Gjenevës plotë rini shqiptare
Komandanti i UÇPMB, 17 vjet që e shkrepi me Serbinë, 17 vjet që nuk pa as liri e as shtëpi?!
Një pëvjetor i pavarësisë me më pak shqiptarë e me më shumë serbë në Kosovë
Gjeneva premton se gjatë kësaj jave do t’i 'kthej' Trepçën Kosovës
Gjendja e mjerë ekonomike i lë pa shkollë 5 fëmijët e familjes Abazi (Video)
Vidushe Qemajli nga Presheva 'takim' me presidentin Rugova pas 15 vitesh
Bamirësi Qazim Gapi dhe Sofia, Nëna me katër fëmijë‏
Nënë Tereza-Arafat, një foto ndryshe nga 'Charlie Hebdo', që ofron popujt, religjionet....
Njeriu i parë i klubit turk Jarsuvat në Beograd e pranon se shqiptari Ali Frashëri ishte themelues i Galatasaray
Agjencia 'Presheva Jonë' shpall Kryeministrin Edi Rama 'Personalitet të vitit'
E rrallë, fotoja e Fan Nolit dhe Wilson në Gjenevë për njohjen e Shqipërisë
Angelina Jolie, ditar për Kosovën
Kur Angelina Jolie vizitoi Mitrovicën…

Autor të ndryshëm