Menu
Display # 
Title
Vilma Hodo: Teatri ju thotë të vërtetat që askush nuk guxon t’ju thotë
Afërdita Pepkola: Këngët e mërgimit ndezin emigrantët
Antonio Kowdrin protagonist në filmin “Il Gioco Della Vita”
Mirsad Abazi: E kemi artin për të mos vdekur kurrë
Sejmen Gjokoli: "Aulona Folk Festival", në edicionin e 9-të, tregoi vlerat e rralla të foklorit
50 pyetje për kreatoren e modës "Flora S"
Adela Muçollari: Baleti është arti që ka moshë të kufizuar
Paro Ziflaj: Nuk jam penduar që i kam kënduar Enverit
Bujar Cici: Në komunizëm një palë xhinse I vishnim 4 shokë me radhë
Skënder Jaçe: Nga kjo skenë shpërthyen shumë talent
Rozmari Jorganxhi: Jam e emocionuar për titullin pasi është shpërblim i punës 60-vjeçare
Hajrije Rondo: Arti i takon popullit jo individit
Kozeta Shabani: Për herë të parë kam kënduar para Çu En Lait në vitin 1974 një këngë kineze
Margarita Xhepa: Ëndrra ime në vitet e monizmit, një rol për periudhën e antikitetit
Alban Hoxhaj: Televizioni shqiptar i ka të gjitha mundësitë të tregojë se është nëna e televizioneve shqiptare
Arben Shaka: Sot ka më shumë humor të shtirur, se sa humor inteligjent
Nikolin Gurakuqi: TKOB ka patur, ka e do të ketë gjithnjë probleme për sa kohë do të ketë një buxhet qesharak
Egla Harxhi: Ju tregoj misteret e jetës si Mis, arkitekte dhe tashmë si aktore
Arjan Korkaj: Ja si e realizova Albumin e ri "Mall"
Teuta Shabani: Jam e pakomplikuar, modeste, e ndjeshme
Donika Mustafaj: Dikur kënga ishte një qëllim më vete, sot qëllimi është fitimi i parasë
Alketa Çela: "Bota e tingujve për mua është e pandarë"
Elinda Sulejmani: Tek "Fiks Fare" si balerinë ishte një eksperiencë e bukur
Stela Skënderaj: Kam më shumë se 100 punime kryesisht portrete patriotësh
Arian Avrazi: Kemi orkestra të harqeve që mund të jenë konkurruese në tregun e huaj
Paula Preçi: Ëndrra ime të bëhem gazetare televizive
Rozmari Jorganxhi: Për herë të parë kam kënduar në moshën pesë vjeçare në Kishën e Shën Gjergjit në Korçë
Ilia Terpini: Ju tregoj jetën sekrete dhe të pathënat e Dritëro Agollit
Dirigjenti gjerman Xaver Poncette dhe pianistja Mirela Zhulali, shpërthejnë sallën e Arteve
Edmond Zhulali: Këngët e mia luftëtarët e UÇK i këndonin në luftë
Jorgo Papingji: Dhe kur Vlora të dëgjojë, se kanë ardhur prapë bilbilat, portokalli do lulëzojë dhe do të çelin trëndafilat
Arlinda Tahiraj: Mendoj që femrat janë më xheloze se meshkujt
Liri Rasha: "Kur e përcolla ylberin" dhe "Nusja me të bardha" me Silva Gunbardhin mbeten këngët më të kërkuara
Valbona Peraj: I dashuri nuk e di ku "është fshehur"
Irini Qirjako: Maratona e Këngës Popullore, është unike në gjithë rajonin
Paula Preçi: Ndihem më mirë mes femrave, pasi bisedojmë për shumë gjëra
Klea Memaj: Në Shqipëri ndihem më mirë se në Australi
Erlinda Deda: Për mua dashuria është hyjnore, ndaj më duhet ta zgjedh me kujdes njeriun e zemrës
Sara Gjordeni: Sfilata më e bukur, ajo e Miss Globe 2014, ku përfaqësova Shqipërinë
Shenol Amet: Këngëtarët shqiptarë zbarkojnë në Europë pasi në Shqipëri nuk ka treg
Llesh Nikolla: Në TVSH nuk duhet të ketë vend për sekserë dhe matrapazë
Eva Kume: Në Shqipëri bota e modelingut është ende në hapat e para
Ëndrra Kovaçi: Më duhet akoma shumë punë që të krijoj lirshmëri me kamerat
Alma Lamçe: Ylli Baka, Arjan Korkaj, Poni, Marjola Kaçani, Eglantina Toska kanë ndezur Italinë
Xhoana Cara: Meshkujt janë më pak zheloz por jo shumë besnik
Sejmen Gjokoli: Fuqia shpirtërore e një festivali
Pranvera Lumani (Veizi): Nga "Telebingo" më larguan pa asnjë argument për të më zëvendësuar me një "PD-ist", "LS-ist" apo vërja emrin vetë
Altea Xhelili: Xhelozitë mes femrave janë të mëdha
Keti Bashhysa: Nuk kam arsye të pendohem për asgjë
Valbona Peraj: Puno, krijo, realizo, fal mirësi, mos u trego mizore ndaj hipokritëve

Autor të ndryshëm