Menu

Blick i Zvicrës: Shaqiri e Xhaka, ne rrugën e Bunjakut, mund të luajnë për Kosovën

User Rating:  / 0
PoorBest 

Futbollistët nga Kosova Xherdan Shaqiri dhe Granit Xhaka, që luajnë me skuadrën kombëtare të Zvicrës, mund të luajnë për përfaqësuesen e Kosovës. Gazeta e njohur zvcerane Blick ka bërë të ditur se ekziston mundësia që përfaqësuesja të mbetet pa dy yjet e saj shqiptarë.

Keshtu, sipas "Blick" shpreh frikën se dy prej lojtarëve kryesorë të tyre mund të ndjekin rrugën e Albert Bunjakut, i cili hoqi dorë nga Zvicra, për t'iu bashkuar Kosovës. ("Die grosse Angst der Schweizer Fussball-Fans: Springen uns dereinst Spieler wie Xherdan Shaqiri oder Granit Xhaka ab?")

Sipas gazetes zvicerane "panika më e madhe e tifozëve zviceranë është nëse një ditë do të largohen Xherdan Shaqiri dhe Granit Xhaka. Ka mundësi që ata të shkojnë të luajnë për Kosovën, edhe pse perspektiva më e madhe është tek Zvicra. Federata e Kosovës po bën përpjekje që përfaqësuesja e këtij vendi të marrë pjesë në kualifikimet për Botërorin 2018".

 Komento artikullin!


Security code
Fresko kodin e sigurisë!

Autor të ndryshëm