Menu
Display # 
Title
Libri "Italia, shteti fqinj demokratik perëndimor" një mesazh miqësie
Këngëtarit Fatmir Ajasllari (Greva) kënga i gurgullon si krojet e Popçes...!
''Përtej syve'', të autorit Përparim Blakaj!
Kështjella sublime
Piktori Luan Jakupi, artist me intuitë dhe duar të fuqishme
“Dertet e nji kryeqyteti”, Ferrik Ferra
Pas 35-vjetësh, Gjoka kthehet në RTSH ku hodhi hapat e para si folës kryesor
Teknika e veçantë e romanit "DRITA E ÇAKMAKUT"
Për lexuesin libri “Pa Koment” i autores Vilhelme Vrana Haxhiraj
Merita Gjoni-Gjoka, në librin "Kur flasin zemrat"
Raimonda Moisiu, me disa ylbere, në "Qiellin" tonë letrar
Zeqirja dhe Zejnepe Rexhepi për Klubi i Shkrimtarëve “Oeneum” – Tetovë
Faleminderit, Komuna e Vushtrrisë, në Republikën e Kosovës
Shkrimtari dhe intelektuali, Dritëro Agolli, lapidar në ballë të letërsisë dhe kulturës shqiptare
Doli nga shtypi projekti i Tyran Prizren Spahiu - ALEPPO
Përurime të veprave letrare dhe historike-enciklopedike, në Filadelfia
Albana Ponari, në librin "Kur flasin zemrat"
Çlirim Hoxha, romancieri i parë i temës pellazgjike
Rëndësia ndërkombëtare e Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës
Esat Ypi, "Babai" i kontenierit shqiptar
Lindja, puberteti dhe pjellshmëria e shoqatave shqiptare në Greqi
Pamela Malis, vjen me librin me poezi "Vij me flatra vargjesh"
Romani "Kishim një ëndërr" i Nasi Lerës
Ndrec Mustafa poet i ashtit të kombit dhe i ndjesisë së butë
Koha dhe letërsia, ballafaqim vlerash estetike
"Fyelli i një dëshmori" Libri më i ri i autorit Ali Qerimi
Mjeshtri i mushtit metaforik të jetës në sy
Botohet libri STATUS në nder të figurës së gazetarit Agron Bala
Fehmi Hoshafi jo vetëm si regjisor por edhe si poet
Disa detaje mbi librin me tregime “Kronikë e një dashurie të përjetshme” të Mimoza Leskaj
Përmbyllja e suksesshme e veprimtarive vjetore
Libri me poezi "Zemër e plagosur", i poetes çame Sabina Elmazaj
Poezi nga burgu
Poezia e parë në gjuhën shqipe në Gjakovë shkruar nga Yvejs Efendija më 1699
Si shkrova monografinë - LUFTAR PAJA
Vargje përjetësie për Rugovën kreshnike
Laboratori krijues
Poetët vdesin të rij
Vilhelme Vranari “Historia ime”
Kasam Shaqirvela, një zë i shqetësuar që transmeton nota të thekshme poetike
Drita Lushi: "Dashuria çel në prill" dhe lulëzon në gjithë vitin....
Lumnije Vokshi kjo zonjë finsike
Aktivitet letrar për nderë të Esad Mekulit
"Kronikë e një dashurie të përjetshme" nga Mimoza Leskaj
Baladat e Lumës, Hasit, Malziut dhe Fanit, një kontribut i shtuar për kulturën shqiptare
Libri i ri nga Albert Zholi - Kujtim Gjonaj dhe magjia e filmit
Dyluftimi me kohën
Një guidë poetike
Fati, rastësia dhe domosdoshmëria në romanin "Ati dhe fati" të shkrimtarit Kristaq Turtulli
Vezire Misini (Gjiraku): Me kënaqësinë e profesionit, mësuese dhe edukatore e brezit të ri

Autor të ndryshëm