Menu
Display # 
Title
Historiani Lis Mirë Muhamet Tërnava iku i mveshum me madhështinë e veprës së vet
Njoftim mortor: U nda nga jeta verprimtari dhe i burgosuri politik i vitetve të 80'ta Skender H. Ibishi
Në shenjë kujtimi dhe nderi në përvjetorin e dytë të Kryetarit të Besëlidhjes
Përkujtim - 12 vjet pa Atdhetarin dhe Kompozitorin 'Musa Piperku'
Nderim e kujtim, për arsimtarin e krijuesin, Halil Haxhosaj
Nderim e kujtim për Dr. Ibrahim Gashin: Atdhetarin, arsimtarin dhe veprimtarin e palodhur
Nderim e kujtim, për Haxhi Dede Reshat Bardhin....
28 vite pa më të dashurit - Hajrim, Gjylbehar e Xhimshit Badallaj
Ndërroi jetë gjyqtari i futbollit në Kosovë
Nderim për figurën e shquar të shkencës gjuhësore shqiptare, Prof. Androkli Kostallari
Telegram ngushëllimi për vdekjen e mikut të nderuar Hadi Shehu
Në Bruksel u mbajtë akademi përkujimore për heroin Enver Hadri
Përkujtim në shtatë vjetorin n'amshim - Mr. Hamdi (Tahir) Thaçi
Alush Selam Habazaj, emër i veçantë e me vlera
Akademi përkujtimore për të rënët e janarit, në Ludwigshafen
Akademi përkujtimore kushtuar presidentit Rugova, në Mynih
11 vjetori i shuarjes nga jeta – Ibrahim Kodra
Një takim i paharruar, me Dritëroin
Nderim e kujtim, për prof.Myzafer Xhaxhiun, në 5-vjetorin e ndarjes nga jeta
Ndërroi jetë veterani i arsimit shqip z.Qamil Iljazi
Homazh 64 kurbetçinjve nga Zvicra që u flijuan për Kosovë
Ndahet nga jeta, Shaban Zmajli i Rosujës Ilire!....
Ndahet nga jeta shkrimtari dhe publicisti Bahri Myftari
Ndahet nga jeta Çlirim Hysi, ish-futbollist
Përkujtime personale me Astrit Deharin
Ju dha lamtumirja e fundit, veprimtarit dhe atdhetarit Avdullah Luma
Përkujtojmë 35-vjetorin e vrasjes së dëshmorit Vehbi Ibrahimi
Mehmet Kajtazi - Krijuesi mendjehollë
13-vjeçari egjiptian që humbi jetën në Tiranë, mësuesja shqiptare i shkruan një letër: i vogli Jo Jo…
Ai e donte dhe çmonte njeriun
Ndahet nga jeta poeti dhe publicisti i njohur, Lirim Deda
Istogu në zi mortore - Përcolli në amëshim engjëllin e tij Armend Bytyçin
Dr. Ibrahim Gashi, gjithnjë me zemër e ndjenja atdhedashurie
Elfir Behrami: Shtatëmbdhjetë vjetë më parë, u ndal së rrahuri zemra e luftëtarit të lirisë
Bavaria mbajti Akademi Përkujtimore për Presidentin Rugova‏
Në vend të luleve për 7 e 8 mars të dhuroj lotët e syve të mi, mësuesja ime Lumnije
Homazh rapsodit Milazim Dragaj
Përkujtim - 11 vite pa Atdhetarin - 'Ibrahim (Ibush) Galimuna'
26 vjet më parë, pushojë se rrahuri zemra e tribunit Enver Hadri
Në 12-të vjetorin e vdekjes së atdhetarit, Dr. Burhan Pasholli‏
10 vjetori i shuarjes nga jeta – Ibrahim Kodra
Enigmat e vrasjeve plagë e rëndë e mërgatës!
Në njëzet e pesë vjetorin e vrasjes së Jusuf e Bardhosh Gërvallës dhe Kadri Zekës
Dijetarët dhe Atdhetarët duhet ti përkujtojmë dhe asnjëherë mos ti harrojmë
Drini: Një jetë, një vdekje
Vdiq Profesor Fehmi Kelmendi nga Presheva
Vrasje kriminale dhe tinzare
Përkujtim: 11 vite pa poetin dhe artistin komik Dibran, Atli Piperku!
Në shenjë të 9 vjetorit të vdekjes së Atdhetarit e Luftëtarit të paepur për lirin e Kosovës e për Bashkim Kombëtar 'Sali Bajra'
Gjenitë lindin shumë rrallë, por i tillë ishte ideologu Enver Aliaj

Autor të ndryshëm