Menu

Paqe - Arsim Mulliqaj

User Rating:  / 0
PoorBest 

Arsim Mulliqaj

Paqe,

Si rreze dielli që shkëlqen
Paqe e shenjtë sa shumë më pëlqen
Një ditë të hershme në fytyrë më ngrohe lezetshëm
Çdo ditë lutëm që dashuria mes nesh të jetoj përhershëm

E njof vlerën dhe çmimin e lirisë
Rrahjet e zemrës në rrugën e dashurisë
Lumturia në këtë jetë u shtoftë dhe kurrë mos u shuaftë
Paqja mbizotroftë dhe me shkronja të arta nga të gjithë u shkruaftë

Arsim Mulliqaj,
Mailand, 15 Prill 2017

 Komento artikullin!


Security code
Fresko kodin e sigurisë!

Autor të ndryshëm