Menu
Display # 
Title
Si mund ta dallojmë mërzinë nga depresioni?
Si të veproni për të lehtësuar dhimbjet reumatizmale
Paniku dhe sëmundjet e zemrës
Uthulla e mollës për shëndet të mirë
Trajtimi i kancerit të prostatës
Akademia amerikane e pediatrisë rekomandon synetinë
20 Çajrat që mjekojnë shumë sëmundje
Ushqejeni lëkurën, zvogëlojeni belin
Fitoterapia, thuaji jo efekteve anësore
Kanceri i zorrës së trashë - 6 mënyra si ta zvogëlojmë rrezikun
Përse shkaktohen yndyrat në gjak dhe si duhen trajtuar
Celuliti
Kanceri i gjirit, vrasësi 'Sekret'
Sa ju kushton duhanpirja?
Shpjegime për 30 sëmundje nga specialistët
Çfar ndodh me trupin dhe shëndetin tonë kur pimë Coca Cola
Problemet shëndetësore që dalin nga konsumimi i Alkoolit
Biopsia e prostatës
Jogurti dobëson dhe zbukuron
Si të shëndosheni shëndetshëm
Radiografia e shpeshtë e dhëmbëve lidhet me kancerin në tru
Barnat qetësues mund të kthehen në shqetësues
Sëmundjet mendore trefishohen më 2050
Zbulohet ilaçi kundët kancerit?
Kanceri – i parandalueshëm në 50% të rasteve
Depresioni “ka frikë” nga meshkujt, i mbron testosteroni
Ushqimi pikant bën mirë për zemrën
Çfarë ndodh me trupin kur dashurojmë!
Mjekët gjejnë çelësin parashikues, për sulmet në zemër
Tumor, dieta është thelbësore
40 % e tumoreve nga viruset, vaksina për të parandaluar kancerin
Furnizimi i QKMF-ve këtë vit me insulinë më mirë
Sëmundjet e rralla dhe sfidat
Lindje e parakohshme, probleme me shëndetin
Aspirina, sipas një studimi parandalon kancerin e zorrës së trashë
Sëmundja e fruthit mund të bëhet përsëri një kërcënim
OKB: Sëmundjet kronike, jo-ngjitëse më vdekjeprurëset në botë
Konsumimi i çokollatës....
Qëndrimi ulur, rrezik për shëndetin
Frutat dhe perime që kurojnë të gjitha sëmundjet
Si t'i shmangim problemet me vena
Ja disa këshilla për reumatizmin, nga specialistët
Përdorimi i rregullt i aspirinës mund të ndalojë lloje të ndryshme kanceri
Sëmundja e arterieve koronare
Mos u trembni nga temperatura
Dhjami në bark, rrit rrezikun e sëmundjeve tek femrat
Gratë shtatzëna
Përse harrojmë?
Shënohet në Kosovë Dita Botërore kundër HIV/AIDS-it
Stomatologu Dr. Florian Bllaca nga Durrësi punon me mjete moderne dhe stil perëndimore - Asllan Dibrani

Autor të ndryshëm