Menu

Vetëm tre raketa të tilla do prodhojë Lamborghini

User Rating:  / 1
PoorBest 

Me 4.6 milion dollarë ju mund të bëni tuajën këtë makinë Lamborghini, që do jetë aq e rrallë, sa do prodhohen vetëm tre të tilla.

Lamborghini Venenos e ka marrë emrin sipas një demi legjendar. Makina super e shpejtë është prezantuar në Gjenevë, në panairin e famshëm të makinave.

Tre makinat janë shitur që tani. Secila prej tyre do ketë një nga ngjyra e flamurit italian. Makina bën 0-100 km/h për vetëm 2.8 sekonda dhe kap një shpejtësi maksimale deri në 355 kilometra në orë. Makina me motor 6.5 litra dhe 12 cilindra ka 750 kuaj fuqi, aq sa shtatë Ford Fiesta.

Lamborghini Venenos

Lamborghini Venenos

Prezantimi i makinës u bë nga kompania Volkswagen, që është kompania që e ka në pronësi.Komento artikullin!


Security code
Fresko kodin e sigurisë!

Autor të ndryshëm